Фібра походить від латинського «fibra», що означає – волокно.
Фібра є необхідним компонентом в бетоні і являє собою окремі волокна різної довжини, які використовують для мікро і макро армування бетону.
Фібру застосовують для дисперсного армування бетонних конструкцій. Дисперсне армування – це розподіл великої кількості одиничних
мікрофибр в загальному обсязі бетону, при якому ці два компоненти не реагують один на одного хімічно. При цьому ми отримуємо бетон з підвищеним опором розтягування, стирання, ударних і вібраційних навантажень, поліпшеною волого та морозостійкістю.
Широке застосування при проведенні бетонних робіт мають такі різновиди (за матеріалом виготовлення) :

- Стальна фібра
- Базальтова фібра
- Скляна (склофібра)
- Поліефірна фібра
- Поліпропіленова (полімерна) фібра
У зв’язку зі своїми розмірами фібра ділиться на два типи – МІКРО та МАКРО. У кожного типу – свої завдання.
Мікрофібра – це фібра у якій діаметр одиничного волокна не перевищує 0,3 мм
Макрофібра – фібра, у якій діаметр одиничного волокна перевищує 0,3 мм
У кожної довжини мікроволокна – своє призначення. Є певна математична залежність довжини і діаметру волокна стосовно діаметру клінкеру і діаметру фракції піску. Загальноприйнятий світовий стандарт діаметра волокна – 18-22мкм. Для довідки – поліпропіленова фібра китайського виробництва зазвичай має діаметр 40 мкм. При цьому кількість волокон в 1кг і отже їх ефективність в два рази нижче певного стандарту.
Найбільш поширені такі довжини синтетичної поліпропіленової фібри:
- 2 мм, 3 мм, 4 мм – використовується при виробництві Сухих Будівельних Сумішей;
- 6мм – використовується в деяких сумішах для наливної підлоги і в стяжках статі;
- 12мм – наймасовіше використовувана довжина волокна в усьому світі, застосовується при виробництві бетонної підлоги, бетонних виробах заводського виготовлення.
- 18мм – застосовується при виробництві важкого бетону та залізобетону в заводських умовах.

Так само варто звертати на таку властивість фібри, як подовження при розриві – воно не повинно бути вище 22-25%.
Мікрофібра буває базальтової, скляної ( стеклофібро ), поліефірної і поліпропіленової .
Використання довжини волокна понад 18мм в довжину вважається недоцільним, так як втрачається ефективність дисперсного армування з огляду на різке зменшення кількості волокон в 1кг.
Макрофібра – в основному буває сталева і поліпропіленова (полімерна). У кожного з цих видів фібр є свої переваги і недоліки.
Головне завдання макрофібри в бетоні – поліпшення міцності бетону на розтяг при вигині, адже відомо, що міцність бетону на розтяг менше в 10 разів, ніж його міцність на стиск. Застосування макрофібри допомагає значно поліпшити цю якість бетону.
Стандартні і звичайні розміри макрофібри зі сталі і полімерів:

- Діаметр одиничного волокна від 0,5 мм до 1-1,3мм
- Довжина одиничного волокна від 25мм до 65мм
Кількість одиничних волокон в 1кг фібри варіюється від 2тис металевих до 110тис полімерних . В середньому у сталевої фібри 3-5тис волокон в 1кг, у поліпропіленової (полімерної) 40-60тис волокон в 1кг. Тим самим полімерна фібра більшою мірою насичує обсяг бетону своїми волокнами в порівнянні з металевою. Але міцність сталевих волокон вище, ніж міцність полімерних.
При будь-якому типі армування – макро або мікро, дуже важливо максимально рівномірно розподілити фібру по всьому об’єму бетону.
ФайберМікс®
армування бетону полімерними волокнами
– комплексне поліпшення властивостей бетону