Фібра полімерна дисперсного армування

Підвищення міцності бетону залежить від включення до його складу додаткових армуючих частинок з підвищеним модулем пружності, так як даний показник цементної матриці коливається в межах 25-30 МПа. Ще недавно це було важкодосяжним завданням, так як армування використовувалася тільки сталева фібра. Поліпропіленові волокна, що володіють модулем пружності 1200-1600 МПа забезпечують високу ударостійкість і тріщиностійкість, міцність на розтяг при згині. Що стосується останнього, підвищити межу міцності на розтяг можна за допомогою синтетичних волокон малого діаметра, так званих макрофібр. Таким про разом, застосування полімерних фібр дисперсного армування бетону є інноваційним способом поліпшити його показники надійності.

Як показали дослідження, з поліпропіленовим, поліетиленовим волокном до 0,1% від загальної маси незначно може знижується рівень міцності бетону на стиск, але відбувається зростання міцності на вигин. полімерних волокон агресивна лужне середовище бетону не є руйнівною, так як поліпропілен інертний (стійкий) до лугу і кислотам. Однак у поліпропілену низька стійкість до ультрафіолету. У зв’язку з цим, при виробництві волокон бетону з поліпропілену, в них додають UV (ультра-фіолет) стабілізатор. Але насправді це перестраховка, так як волокна знаходяться безпосередньо в товщі бетону, а не на його поверхні. І ті поодинокі волокна, які опинилися на поверхні, при своєму руйнуванні через 3-4 міс. впливу сонячного світла, не принесуть негативного ефекту.

Використання полімерної фібри дисперсного армування бетону

Як ми вже з’ясували, інноваційним варіантом зміцнення такого матеріалу як бетон є полімерні фібри дисперсного армування бетону, застосування їх сприяє значному поліпшенню якісних показників матеріалу. Так, мікро і макроволокна поліпропілену:

  • істотно підвищують міцність на вигин;
  • знижують інтенсивність освіти тріщин;
  • підвищують водонепроникність бетону;
  • збільшують ударостійкость і знижують крихкість бетону.

Слід зазначити, що найкращі властивості набуває бетон, до складу якого додаються як мікро, так і макроволокна. Комплексне використання полімерного армування зробить ваш бетон довговічніше.

Еще на тему:
Армування фіброюмікроармування бетону
Previous Post
Дослідження ефективності полімерної фібри в дрібнозернистому бетоні
Next Post
Materials for micro reinforcement in construction

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed